Cennik

Wysokość wynagrodzenia lub sposób jego obliczenia ustalane są w uzgodnieniu z Klientem każdorazowo przed przystąpieniem do świadczenia pomocy prawnej.

Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielu różnych czynników, a w szczególności:

– koniecznego nakładu pracy,

– wymaganej specjalistycznej wiedzy, umiejętności,

– stopnia trudności i złożoności sprawy, jej precedensowego bądź nietypowego charakteru,

– miejsca i terminu świadczenia usługi lub innych szczególnych warunków wymaganych przez klienta,

– odpowiedzialności wiążącej się z prowadzeniem sprawy,

– wartości przedmiotu sporu.

Przed przystąpieniem do prowadzenia sprawy, w trakcie bezpłatnych konsultacji, rzetelnie oceniamy zakres czynności i czas konieczny do osiągnięcia zamierzonego celu.

Koszt jednorazowej porady prawnej uzależniony jest od rodzaju sprawy i wynosi od 100 do 200 złotych (plus VAT).

Proponowane modele rozliczeń:

  • – ZASTĘPSTWO PROCESOWE – Wynagrodzenie z tytułu prowadzenia sprawy przed np. sądem –  uzgadniane jest przez Strony w oparciu o rozporządzenie w sprawie opłat za czynności radców prawnych, odrębnie dla każdej sprawy, z uwzględnieniem wyżej wymienionych czynników wpływających na wysokość wynagrodzenia.

Radcy prawnemu nie wolno zawierać z klientem umowy, na mocy której klient zobowiązuje się zapłacić honorarium za prowadzenie sprawy wyłącznie w razie osiągnięcia pomyślnego jej wyniku, chyba że co innego stanowią przepisy prawa. Dopuszczalna jest natomiast umowa, która przewiduje dodatkowe honorarium za pomyślny wynik sprawy, zawarta przed ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy.

  • WYNAGRODZENIE ZA DANĄ CZYNNOŚĆ – np. sporządzenie pisma, umowy, opinii prawnej – wynagrodzenie ustalone każdorazowo z Klientem za konkretne czynności, w oparciu o wyżej wskazane czynniki.
  • WYNAGRODZENIE RYCZAŁTOWE – ma zastosowanie w przypadku stałej obsługi prawnej. Jest to stała opłata miesięczna za określony umową katalog czynności
  • WYNAGRODZENIE GODZINOWE – stała stawka godzinowa. Wysokość wynagrodzenia za określone czynności uzależniona jest od liczby wypracowanych godzin.

Klient ponosi wydatki i koszty wynikające z obowiązujących przepisów prawnych, związane z realizacją zleconych Kancelarii spraw, w tym przede wszystkim podatki, opłaty skarbowe i notarialne oraz koszty sądowe. W przypadku poniesienia powyższych wydatków i kosztów przez Kancelarię Klient zobowiązany jest do ich zwrotu wraz z płatnością z tytułu wynagrodzenia. 

Wynagrodzenie Kancelarii jest płatne z góry, przy czym istnieje możliwość rozłożenia go na raty
Do ustalonej kwoty wynagrodzenia doliczany jest podatek VAT na poziomie 23%